+421 44 430 31 34   Mobil +421 902 907 899

flora@besenovaflora.sk

GPS:  49° 5' 59.54" N 19° 26' 33.87" E

 

 

SK | DE | EN | HU | PL | RU

BEŠEŇOVÁ
BEŠEŇOVÁ
čítaj viac
Lyžovanie
Lyžovanie

Moderné lyžiarske strediská v okolí Bešeňovej

čítaj viac
Turistika
Turistika

Vychutnajte si krásy Nízkych Tatier

čítaj viac
Region Card Liptov
Region Card Liptov

LIPTOV Region Card Vám otvorí brány do najväčších atraktivít, výletných miest a partnerských zariadení v regióne ešte výhodnejšie

čítaj viac

Turistika

Demänovská jaskyňa slobody

Vzdialená 22 km. od Bešeňovej


Demänovská jaskyňa slobody sa nachádza v Demänovskej doline a je najkrajšou jaskyňou rozsiahlej sústavy Demänovských jaskýň na severnej strane Nízkych Tatier. Vytvorila sa v sivomodrých (guttensteinských) vápencoch stredného triasu v šiestich poschodiach.

Demänovská jaskyňa slobody

Prosiecka a Kvačianska dolina


Výstup bizarnou tiesňavou, divoké vodopády, ohromujúci výhľad na Liptov a pamiatka dávnych mlynov, to všetko sľubuje prechádzka malebnými liptovskými dvojičkami.

Doliny ukryté v hlbokých lesoch Chočských vrchov majú charakter úzkej tiesňavy. Nájdeme tu strmé skalné steny prístupné oceľovými rebríkmi či reťazami, veže neobvyklých tvarov, vysoké vodopády, vyvieračky a jaskyne a zaujímavú horskú faunu a flóru. Túto krajinársko-historickú lahôdku jednoducho treba zažiť.

Turistický okruh Prosiecka a Kvačianska dolina trvá približne 6-7 hodín. Najvýhodnejším východzím bodom je obec Prosiek. Trasa má dĺžku asi 17 km a s výstupom na Prosečné (1372 m), skadiaľ je nádherný výhľad na okolie, je jej prevýšenie okolo 770 m. Ak si chcete dopriať nenáročnejšiu turistiku, je možné Prosečné vynechať.

Prosiecka a Kvačianska dolina

Priehrada Liptovská Mara


Vodná priehrada Liptovská Mara je so svojou výškou 45 m druhou najväčšou sypanou hrádzou v SR. Ponúka široké možnosti vodných športov, ako sú jachting, surfing, windsurfing, člnkovanie, jazdu na vodných skútroch, vodné bicyklovanie, rybolov
Počas letnej sezóny si z Autocampingu Liptovský Trnovec  môžete vyskúšať plavbu na vyhliadkovej lodi Mária. Pre vyznávačov rybolovu Liptovská Mara ponúka široké možnosti.

Priehrada Liptovská Mara