+421 44 430 31 34   Mobil +421 902 907 899

flora@besenovaflora.sk

GPS:  49° 5' 59.54" N 19° 26' 33.87" E

 

 

SK | DE | EN | HU | PL | RU

BEŠEŇOVÁ
BEŠEŇOVÁ
čítaj viac
Lyžovanie
Lyžovanie

Moderné lyžiarske strediská v okolí Bešeňovej

čítaj viac
Turistika
Turistika

Vychutnajte si krásy Nízkych Tatier

čítaj viac
Region Card Liptov
Region Card Liptov

LIPTOV Region Card Vám otvorí brány do najväčších atraktivít, výletných miest a partnerských zariadení v regióne ešte výhodnejšie

čítaj viac

Okolie

Hotel Flóra je situovaný v prekrásnom liptovskom kraji v obci Bešeňová, ktorá je známa svojimi jedinečnými termálnymi prameňmi. Od tohoto termálneho kúpaliska s celoročnou prevádzkou je hotel vzdialený iba 50m.

BEŠEŇOVÁ - termálne srdce Liptova

Bešeňová sa stala svetoznámou vďaka termálnemu kúpalisku. Voda má blahodarné účinky na organizmus, predovšetkým na pohybové a urologické ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky. Priaznivo pôsobí na dýchacie ústrojenstvo, najmä na jeseň, v zime a na jar, termálnu vodu odporúčame ľuďom vystaveným stresom. Vzdialenosť od hotela iba 50m.

Thermalpark Bešeňová


Liptovská mara

Je jedna z najväčších vodných nádrží na Slovensku. Vzdialená od hotela približne 10 km. Ponúka široké možnosti vodných športov: kúpanie, člnkovanie, jachting, windsurfing alebo rybárčenie. Rekreačná oblasť Liptovský Trnovec, kde je trávnatá pláž, požičovňa športových potrieb, škola windsurfingu, volejbalové ihrisko a minigolf.

Liptovská Mara


Aquapark Tatralandia

Vzdialený od hotela približne 15km. Aquapark je s celoročnou prevádzkou vďaka termálnej vode. Poskytuje množstvo atrakcií, z ktorých väčšina má celoročný charakter. Areál ponúka 6 bazénov, 6 tobogánov, z ktorých dva majú v rámci SR a ČR prívlastky: "Anakonda" je najdlhší a "Kamikadze" najstrmší tobogán, takže sa určite máte na čo tešiť. Dva tobogány "Volcano" a "No limits" sú celoročnými tobogánmi.

Aquapark Tatralandia


Lyžiarské centrum Skipark

Stredisko Skipark Ružomberok je vzdialené od Bešeňovej 12 km. Rozprestiera sa na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 2 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ vedie lanová dráha na Malinô Brdo.

Lyžiarské centrum Skipark


Lyžiarské stredisko Donovaly

Je jedno z najvýznamnejších lyžiarských stredísk na Slovensku. Lyžiarske terény ponúkajú výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po vyznávačov adrenalínových svahov.
Dominantou lokality je trojsedačková lanovka na Novú Hoľu (1360 m n. m.), ktorej dĺžka je 1325 m a kapacita prepravovaných osôb 1305 za hodinu. Okrem sedačkovej lanovky je pre milovníkov bieleho športu k dispozícii 14 vlekov o kapacite 10 050 prepravených osôb za hodinu. Od Bešeňovej je stredisko vzdialené približne 30 km.

Lyžiarské centrum Donovaly


Nízke Tatry

Priamo z obce Bešeňová je možné podnikať výlety do Nízkych Tatier, ktoré poskytujú ideálne možnosti pre letnú i zimnú turistiku a šport. Nádherná scenéria sa Vám naskytne pri výstupe na jeden z najvyšších končiarov Nízkych Tatier na Chopok. V lete tu môžete využiť paragliding a v zime napríklad zjazdové lyžovanie alebo snowboarding.

Nízke Tatry


Jasná - Nízke Tatry

Najkrajšie ski centrum, ktoré ponúka najdlhšie zjazdovky na Slovensku. 28 km zjazdoviek (z toho 9 km je umelo zasnežovaných), 5 sedačkových lanoviek, 1 kabínková lanovka a 11 lyžiarskych vlekov, s celkovou prepravnou kapacitou 15 200 osôb za hodinu.
Pre tých skúsenejších Jasná poskytuje strmé žľaby Derešova, Ďumbiera a Chopku, kde môžu predviesť svoju odvahu vyznávači skialpinizmu a snowboardingu. V Jasnej je možnosť vychutnať si aj zimný paragliding! Iba 30 km od hotela..

Jasná - Nízke Tatry


Jánska Dolina

Približne 25 km od hotela smerom na Poprad v Národnom parku Nízke Tatry sa nachádza Jánska Dolina, ktorá je jednou z najkrajších nízkotatranských dolín. Jej dĺžka je 17 km a končí na úpätí Ďumbiera (2043m). Návštevníkov tu v lete čaká termálne kúpalisko pri hoteli Sorea Máj, prírodný termálny výver s teplotou vody 29 stupňov, cyklistické a turistické trasy rôznych náročností. V zimnom období sa z Jánskej doliny stáva lyžiarske stredisko alpských športov.

Jánska dolina


Kvačianska Dolina

Meno Kvačianska dolina patrí čarokrásnej tiesňave skrytej v masíve Chočských vrchov, na pomedzí Liptova a Oravy. V jej srdci leží kotlina Oblazy, obklopená hukotom vody, strmými skalami a hlbokými lesmi, ktorým vládnu medvede, vlci a rysy. Ako v rozprávke tu stoja drevené vodné mlyny a píla - pamiatky ľudového technického staviteľstva z počiatku 19. storočia.

Kvačianská dolina